koszyk:


(pusty)  

Szczegóły produktu:

Kalka techniczna

KALKA TECHNICZNA niemieckiego producenta SCHOELLERSHAMMER to transparentny papier ozdobny produkowany z bielonej celulozy (w technologii ECF). Występuje w szerokim zakresie gramatur od 40 g/m2 aż do 280 g/m2. Jest produktem niepowlekanym i odkwaszonym, dzięki czemu nie żółknie z upływem czasu i nie ulega degradacji.

Dzięki swoim parametrom nadaje się do zadruku w drukarkach laserowych i ink-jet. Przy wykorzystaniu tego produktu jako papier ozdobny do drukarki atramentowej, wskazane jest zastosowanie dłuższego czasu schnięcia tuszu. Wynika to z wyższej gęstości wyrobu i ograniczonego wnikania tuszu w głąb struktury kalki. Doskonałe efekty uzyska się również w druku offsetowego oraz sitodruku.

Kalka jest uniwersalnym wytworem papierniczym często wykorzystywanym jako papier ozdobny w produkcji zaproszeń, kartek okolicznościowych, przekładek stosowanych w różnego rodzaju wzornikach i albumach, itp. Polecana jest również jako podłoże do ręcznego szkicu ołówkiem, węglem czy tuszem.

Właściwości użytkowe kalki pozwalają na wykonywanie szeregu procesów wykańczających takich jak: cięcie, wykrawanie, tłoczenie na sucho i na gorąco, laminowanie, lakierowanie, klejenie itp.. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zaskakujących efektów.


Wybierz żądaną cechę i skonfiguruj pakiet aby poznać cenę i dokonać zakupu:

Zobacz także:

rzetelna firma

Biuro: 92-104 Łódź, Stokowska 34A | Tel.: +48 889822028
Magazyn / Salon sprzedaży: 92-318 Łódź, Al. Piłsudskiego 141
NIP: 7282380068 | REGON: 101641459 | papercast@papercast.pl | papercast.pl

rzetelna firma