Kalka techniczna

Kalka techniczna A3, A4

3,00 zł
Brutto

Kalka techniczna to transparentny papier ozdobny produkowany z bielonej celulozy (w technologii ECF). Jest produktem niepowlekanym i odkwaszonym, dzięki czemu nie żółknie z upływem czasu i nie ulega degradacji.
Kalka jest uniwersalnym wytworem papierniczym często wykorzystywanym jako papier ozdobny w produkcji zaproszeń, kartek okolicznościowych, przekładek stosowanych w różnego rodzaju wzornikach i albumach, itp. Polecana jest również jako podłoże do ręcznego szkicu ołówkiem, węglem czy tuszem.

format: A4 (297x210mm)
pakiet: 1 ark
gramatura: 200 g/m2
Ilość

Opis

Oferowana przez nas kalka techniczna dzięki swoim parametrom nadaje się do zadruku w maszynach cyfrowych, drukarkach laserowych i ink-jet. Przy wykorzystaniu tego produktu jako papier ozdobny do drukarki atramentowej, wskazany jest odpowiedni dobór jakości druku, a co za tym idzie ilości nanoszonego atramentu, gdyż kalka jest wrażliwa na zmiany wilgotności. Przy zbyt dużym naniesieniu atramentu (wysoka jakość druku) istnieje ryzyko pofalowania papieru.

Kalka techniczna nadaje się również jako podłoże drukowe w druku offsetowym oraz sitodruku.

Właściwości użytkowe kalki pozwalają na wykonywanie szeregu procesów wykańczających takich jak: cięcie, wykrawanie, tłoczenie na sucho i na gorąco, laminowanie, lakierowanie, klejenie itp.. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie zaskakujących efektów.

UWAGA: Przedstawione kolory mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistych w zależności od ustawień monitora.

Szczegóły produktu

Opis

Dostępne gramatury
90 g/m2, 110 g/m2, 200 g/m2, 285 g/m2
Dostępne formaty
A4, A3
Dedykowany do druku
druk cyfrowy, ink-jet
Możliwe techniki uszlachetniania
hot-stamping, złocenie bezmatrycowe,

Specyficzne kody

Oceny

Zobacz także